აღმოსავლეთ-დასავლეთის მაგისტრალური გაზსადენის რეაბილიტაციის პროექტის ფარგლებში 2-3 სექტემბერს საველე გასვლები იგეგმება
27 ივლისი, 2013
აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტო (USAID) და საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაცია, აღმოსავლეთ-დასავლეთის მაგისტრალური გაზსადენის რეაბილიტაციის პროექტის IV ეტაპის ფარგლებში 2-3 სექტემბერს ზესტაფონი-ქუთაისის 23 კმ-იანი მონაკვეთისა და გორი-ქარელის 20 კმ-იანი მონაკვეთის მშენებლობის პროექტებზე საველე გასვლებს გეგმავს. ტენდერის პირობების გათვალისწინებით, აღნიშნული ღონისძიება ობიექტების კორპორაციისა და აშშ-ს განვითარების სააგენტოს წარმომადგენლებთან ერთად დათვალიერების ერთადერთი შესაძლებლობაა.
2 სექტემბერს დაინტერესებული პირები მოინახულებენ აჯამეთის ნაკრძალის მიმდებარე ტერიტორიას, სადაც დაგეგმილია KP18+400 გაზსადენი მილის გაყვანა განსაკუთრებული გარემოსდაცვითი პირობების გათვალისწინებით, მდ. ყვირილას მიწისქვეშა გადასასვლელს, სადაც დაგეგმილია KP9+900, მილსადენით მდინარის გადაკვეთა ღია წესით; ასევე ღვანკითის ღვთისმშობლის შობის მამათა მონასტრისა და სოფლის სასაფლაოს მიმდებარე ტერიტორიას, სადაც დაგეგმილია KP4+100, გაზსადენის მილის გაყვანა განსაკუთრებული უსაფრთხოების პირობების დაცვით.
3 სექტემებრს გათვალისწინებულია შემდეგი ობიექტების მონახულება: მდ. ფცის და საავტომობილო გზის კვეთა, სადაც დაგეგმილია მილსადენით მდინარის გადაკვეთა ღია წესით, მდ. ლიახვთან მდებარე ციცაბო ფერდობის დათვალიერება, სადაც დაგეგმილია მილსადენის გაყვანა წინასწარ მოწყობილ თაროებზე, მდ. თორთლას და საავტომობილო გზის კვეთა,სადაც დაგეგმილია მილსადენით მდინარის გადაკვეთა ღია წესით.
პრეტენდენტებს ეძლევათ რეკომენდაცია ინდივიდუალურადაც მოინახულონ და შეისწავლონ ობიექტები და მისი მიმდებარე ტერიტორია და მოიპოვონ სატენდერო წინადადების მოსამზადებლად და სამშენებლო კონტრაქტის დასადებად საჭირო ყველა ინფორმაცია.
აღმოსავლეთ-დასავლეთის მაგისტრალური გაზსადენის (რეაბილიტაცია) მშენებლობის მე-IV ფაზის პროექტი ხორციელდება USAID-ს მიერ.

Site Visiting is Planned under the Phase IV East-West Gas Pipeline Construction (Rehabilitation) Project on 2-3 September
27 July, 2013
Georgian Oil and Gas Corporation (GOGC) and the United States Agency for International Development (USAID), under Phase IV of the East-West Main Gas Pipeline Construction Project are planning sites visiting on the Zestafoni-Kutaisi 23 km and Gori–Kareli 20 km sections of the main gas pipeline on September 2 and 3. As per bidding requirements, site visiting is the only opportunity the bidders have to visit the site together with USAID and GOGC.
On September 2, 2013 all interested potential bidders will visit three sites: KP18+400, Pipeline RoW located next to the Ajameti forest reserve, River Kvirila underground crossing site and KP4+100, pipeline RoW located near church and village Ghvankiti cemetery area.
On September 3, 2013 visiting of next three sites are planned: road and River Ptsa underground crossing site, slope at River Liakhvi crossing site and road and River Tortla underground crossing site.
The Bidder, at the Bidder’s own responsibility and risk, is encouraged to visit and examine the site of works and its surroundings and obtain all information that may be necessary for preparing the bid and entering into a contract for construction of the works.
Phase IV East-West Gas Pipeline Construction (Rehabilitation) Project is being implemented by the USAID.