ნავთობისა და გაზის კორპორაცია „ეკონომიკის სამინისტროს თასი 2023“-ის მფლობელია
მინი ფეხბურთში ყოველწლიური შეჯიბრის ფინალი დღეს გაიმართა, რომელშიც კორპორაციის გუნდი “საქრუსენერგოს” გუნდს შეხვდა და 2:0 დაამარცხა!
ჩემპიონებს თასი ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა გადასცა. გამარჯვებულებს შეჯიბრის წარმატებით დასრულება ნავთობისა და გაზის კორპორაციის გენერალურმა დირექტორმა, გიორგი ჩიქოვანმაც მიულოცა.
ფინალში გასვლამდე, კორპორაციის გუნდმა სსიპ-ის „აწარმოე საქართველოში“, გარდაბნის თბოსადგურის, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროსა და გაზის ტრანსპორტირების კომპანიის გუნდებთან ოთხ მატჩიანი წაუგებელი სერია ითამაშა.
შეჯიბრმა სტარტი მაისში აიღო. მის ფარგლებში გამართულ თითოეულ მატჩს კი სს გეს “საქრუსენერგოს” სტადიონმა უმასპინძლა.
ჩემპიონატი მინი ფეხბურთში, საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ინიციატივითა და ორგანიზებით, უკვე მეშვიდედ ჩატარდა. მასში, ყოველწლიურად, სამინისტროს დაქვემდებარებაში მყოფი სახელმწიფო კომპანიები იღებენ მონაწილეობას.

GOGC wins "Ministry of Economy CUP 2023" in mini-football
The final game of the annual competition in mini-football was held today. GOGC team defeated "SakRusEnergo" team scoring 2:0!
Levan Davitashvili, the Minister of Economy and Sustainable Development, handed over the cup to the champions. George Chikovani, General Director of GOGC congratulated the winners on the successful outcome of the competition.
Before reaching the final, GOGC team won a series of games, defeating the teams of LEPL "Produce in Georgia", Gardabani TPP, Ministry of Economy and Sustainable Development and Georgian Gas Transportation Company.
The competition began in May. All matches were played on "SakRusEnergo" stadium.
The championship in mini-football was held on initiative and organized by the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia for the seventh time. State companies under the Ministry participate in the championship on an annual basis.