კრწანისის #39 ჭაბურღილიდან მოპოვებული გაზის შესაძენად აუქციონი გაიმართა
XIB სალიცენზიო ფართობზე, კრწანისის #39 ჭაბურღილიდან 1 წლის განმავლობაში მოპოვებული ხელმისაწვდომი, მომყოლი გაზის შესაძენად გამოცხადებულ აუქციონში მონაწილეობის სურვილი შპს „მანი“-მ გამოთქვა.
აუქციონში ვაჭრობა გაიმართა 1 000 მ3 გაზზე. კორპორაციის მიერ წარმოდგენილი საწყისი ფასის (დღგ-ს გარეშე) 275 აშშ დოლარის მიმართ სავაჭრო 5 აშშ დოლარის ბიჯით გაზრდით.
შპს “მანი“-მ ათას კუბურ მეტრ გაზში 280 აშშ დოლარი (დღგ-ს გარეშე) შესთავაზა კორპორაციას.
საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციაიამ XIB სალიცენზიო ფართობზე, კრწანისის #39 ჭაბურღილიდან 1 წლის განმავლობაში მოპოვებულ ხელმისაწვდომ, მომყოლ გაზის შესაძენად აუქციონი 9 მაისს გამოაცხადა. აუქციონი გუშინ, 15 მაისს გაიმართა. ხელშეკრულება კომპანიასთან უახლოეს მომავალაში გაფორმდება.

Ltd Mani Will Purchase Gas Obtained From Krtsanisi #39 Well
Ltd Mani Will Purchase Gas Obtained From Krtsanisi #39 WellAt the auction announced by GOGC, Ltd Mani expressed interest to purchase available natural and associated gas obtained during a one-year period from the Krtsanisi №39 field located on XIB license block.
The auction sale was conducted for 1 000 cubic meters of gas with respect to introductory price of 275 USD (without VAT) presented by the Corporation, with the further increase of 5 USD trade step.
Ltd Mani offered GOGC 280 USD per 1 000 cubic meters of gas.
GOGC announced the auction on the sale of available natural and associated gas obtained during a one-year period from the Krtsanisi №39 field located on XIB license block on May 9. The auction was held yesterday, on May 15. The agreement with the company will be signed in the nearest future.