საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციას გიორგი ჩიქოვანი უხელმძღვანელებს
საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის გენერალურ დირექტორად გიორგი ჩიქოვანი დაინიშნა, რომელიც, ამ დრომდე, საქართველოს ენერგეტიკის განვითარების ფონდს ხელმძღვანელობდა. გენერალური დირექტორის პოსტზე მან გიორგი ბახტაძე შეცვალა.
გიორგი ჩიქოვანს ენერგეტიკის სფეროში საექსპერტო და ხელმძღვანელ პოზიციებზე საქმიანობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს როგორც ადგილობრივ, ისე საერთაშორისო დონეზე. 2020 წლიდან იგი იკავებდა ნავთობისა და გაზის კორპორაციის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილის პოსტს. სხვადასხვა წლებში იყო ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე; ენერგეტიკის მინისტრის მოადგილე; საქართველოს საერთაშორისო ენერგეტიკული კორპორაციის აღმასრულებელი დირექტორი; საქართველოს გაზის საერთაშორისო კორპორაციის გენერალური დირექტორის მოადგილე და ა.შ.
მოპოვებული აქვს გრონინგენის უნივერსიტეტის მაგისტრის ხარისხი საერთაშორისო მარკეტინგში და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბაკალავრის ხარისხი საერთაშორისო ეკონომიკურ ურთიერთობებში. არის არაერთი საერთაშორისო პროგრამის კურსდამთავრებული.
ფლობს რუსულ, ინგლისურ და ესპანურ ენებს.

Giorgi Chikovani will head GOGC
Giorgi Chikovani, who had been the head of Georgian Energy Development Fund until recently, has been appointed as the General Director of Georgian Oil and Gas Corporation. He replaced Giorgi Bakhtadze on the position of the General Director.
Giorgi Chikovani has a long-term experience of working as an expert and manager in the field of energy both at national and international level. He had been the Deputy Chairman of the Supervisory Board of GOGC since 2020 until recently. In various periods of time, he had been the Deputy Minister of Economy and Sustainable Development, Deputy Minister of Energy, Executive Director of Georgian International Energy Corporation (GIEC), Deputy General Director of Georgian Gas International Corporation (GIC) etc.
Giorgi Chikovani holds the Master of Science degree in International Marketing (University of Groningen, The Netherlands) and the Bachelor of Science degree in International Economic Relations (Tbilisi State University
Giorgi Chikovani has participated in a number of international programs.
He speaks Russian, English and Spanish.