საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის გენერალურ დირექტორად გიორგი ბახტაძე დაინიშნა
2016-2018 წლებში ის იყო კორპორაციის დირექტორი ფინანსურ საკითხებში, შემდეგ კი დირექტორი კომერციულ საკითხებში.
მისი კარიერა ნავთობისა და გაზის კორპორაციაში 2014 წლიდან იწყება.
2014-2016 წლებში გიორგი ბახტაძე გენერალური დირექტორის მრჩეველი გახლდათ;
2007-2012 წლებში მოღვაწეობდა რუსეთში, Mercedes-Benz Bel-ისა და შპს NT Partner-ის წამყვან პოზიციებზე;
2004-2005 წლებში მუშაობდა სს „საქართველოს გაზის საერთაშორისო კორპორაციაში“ საერთაშორისო დონორ, საფინანსო ინსტიტუტებთან ურთიერთობის ჯგუფის კოორდინატორად;
კარიერის დასაწყისში, 2003-2004 წლებში გახლდათ საგარეო საქმეთა სამინისტროს, საგარეო პოლიტიკის კვლევისა და ანალიზის ცენტრის მთავარი სპეციალისტი.
გიორგი ბახტაძეს დამთავრებული აქვს მოსკოვის საერთაშორისო ურთიერთობების სახელმწიფო ინსტიტუტი, საერთაშორისო ეკონომიკური ურთიერთობების ფაკულტეტი. ასევე სწავლობდა საქართველოს სახელმწიფო აგრარულ უნივერსიტეტში, სადაც მიღებული აქვს ინჟინერ-ტექნოლოგის კვალიფიკაცია;
ფლობს ინგლისურ და რუსულ ენებს.
ჰყავს მეუღლე და სამი შვილი.
გიორგი ბახტაძე 2018 წლის ნოემბრიდან ასრულებდა გენერალური დირექტორის მოვალეობას.

Giorgi Bakhtadze Has Been Appointed As General Director of Georgian Oil and Gas Corporation
Giorgi Bakhatdze has been appointed to the position of General Director of Georgian Oil and Gas Corporation.
Mr. Bakhtadze served as an acting General Director from 2018. Between 2016-2018 Giorgi Bakhtadze became at first, Financial and then Commercial Director of GOGC. He joined Georgian Oil and Gas Corporation in 2014. From 2014 to 2016, he took up the position of an Advisor to General Director.
In 2007-2012 Giorgi Bakhtadze held senior positions at Mercedes-Benz Bel and NT Partner in Russia.
In 2004-2005, he worked in JSC “Georgian International Gas Corporation” as the Coordinator of International, Donor and Financial Institutions Relations Group. Early in his Career, from 2004 through 2005, he was a senior specialist at Foreign Policy Research and Analysis Centre of the Ministry of Foreign Affairs of Georgia.
Giorgi Bakhtadze obtained his degree from Moscow State Institute of International Relations, Department of International Economic Relations. Mr. Bakhtadze also graduated from Agricultural University of Georgia and earned qualification of an Engineering Technician.
Giorgi Bakhtadze speaks English and Russian languages. He has a wife and three children.