20 წელზე მეტი კორპორაციაში-ნავთობისა და გაზის კორპორაციის 26 თანამშრომელს მადლობის სიგელი გადაეცა
საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის ორგანიზებით გამართულ ღონისძიებაზე მუშაობის ხანგრძლივი სტაჟის მქონე 26 თანამშრომელი დაჯილდოვდა.მადლობის სიგელები მათ ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე რომეო მიქაუტაძემ და ნავთობისა და გაზის კორპორაციის გენერალურმა დირექტორმა გიორგი ჩიქოვანმა გადასცეს. ღონისძიება, რომელიც კორპორაციის შვილობილ კომპანიაში, გარდაბნის თბოსადგურში გაიმართა,ენერგეტიკოსთა პროფესიულ დღეს მიეძღვნა. რომეო მიქაუტაძემ თითოეულ თანამშრომელს გაწეული შრომისთვის მადლობა გადაუხადა და აღნიშნა, რომ ქვეყნის სტაბილური ენერგომომარაგებისთვის მათ მიერ გაწეულ ძალისხმევას უდიდესი მნიშვნელობა აქვს. „ყველას არ ეძლევა შესაძლებლობა თავის ქვეყანას 20 წელზე მეტი ემსახუროს. ვფიქრობ, დღევანდელი დღე კარგი საშუალებაა იმისთვის, რომ თითოეული თქვენგანი დარწმუნდეს, თუ რამხელა მნიშვნელობა აქვს მის საქმიანობას არა მხოლოდ კორპორაციისთვის, არამედ სახელმწიფოს განვითარებისთვის. თამამად შეგიძლიათ თქვათ, რომ თქვენს შრომას ფუჭად არ ჩაუვლია. მინდა მეტი წარმატება გისურვოთ და გამოვთქვა იმედი, რომ თქვენს საქმეს, ასეთივე მაღალი პროფესიონალიზმით, კიდევ მრავალი წლის განმავლობაში შეასრულებთ, ჩვენი ქვეყნის საკეთილდღეოდ“, - აღნიშნა რომეო მიქაუტაძემ. თითოეული თანამშრომლის კვალიფიკაციაზე გაამახვილა ყურადღება თავის გამოსვლაში ნავთობისა და გაზის კორპორაციის ხელმძღვანელმა, გიორგი ჩიქოვანმა და დასძინა, რომ მათ ეს წლები კორპორაციასა და ენერგეტიკის სექტორს მიუძღვნეს.
„მოგეხსენებათ, საქარველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაცია ერთ-ერთი ძლიერი სახელმწიფო კომპანიაა, რომელმაც ამ შედეგის მისაღწევად ბევრი იშრომა და ბევრი რთული დღეც გაიარა. იგი განვითარდა, უამრავ წარმატებას მიაღწია, თუმცა წინ კიდევ ბევრი გამოწვევაა, რისთვისაც მზად ვართ. ეს ყველაფერი არ იქნებოდა, რომ არა ის ხალხი, რომელთაც დღეს ვაჯილდოებთ. რომ არა მათი პროფესიონალიზმი, გულწრფელი თანადგომა, ნდობა და საქმისადმი ერთგულება, მიზნები ვერ შესრულდებოდა. მინდა ამისთვის დიდი მადლობა გადაგიხადოთ. თქვენ ბევრად მეტ დაფასებას იმსახურებთ. მადლობა ამ წლებისთვის!“ - განაცხადა გიორგი ჩიქოვანმა.

More than 20 years at GOGC - certificates of merit awarded to 26 employees of GOGC
26 employees with a long-term employment history were awarded at the event organized by GOGC Romeo Mikautadze, Deputy Minister of Economy and Sustainable Development of Georgia and George Chikovani, General Director of GOGC awarded them with certificates of merit. The event held in the premises of Gardabani TPP, the subsidiary of GOGC, was dedicated to Energy Workers' Day. Romeo Mikautadze expressed gratitude to each employee for their work and noted that their efforts are extremely significant for stable energy supply of the country. "Not everybody can serve their country for more than 20 years. I think that this day is a good opportunity for all of you to make sure that your activities have such big importance not only for GOGC but also for development of the state. You can say that you have not worked in vain. I would like to wish you more success and express a hope that you will continue doing your job with the same level of professionalism for many more years for the benefit of our country" – stated Romeo Mikautadze.
In his speech, George Chikovani, the head of GOGC, focused on qualification of each employee and noted that they dedicated these years to GOGC and the energy sector."As you are aware, GOGC is one of the powerful state companies which has worked hard and faced many difficult days to achieve this result. It developed, achieved great success, however, there are many challenges and we are ready for them. This would not have been possible without the people whom we are awarding today. Without their professionalism, sincere support, trust and commitment, these goals would not have been achieved. I would like to express my huge gratitude to you because of that. You deserve much more appreciation. Thank you for these years!" – stated George Chikovani.